» Strona główna   » Wydarzenia   » 2013   » Listopad

Wyprawa zastępu Wilki z 38 WADH LEŚNI im. Andrzeja i Olgi Małkowskich

29 października 10 osobowy zastęp Wilki z 38 Wielopoziomowej Artystycznej Drużyny Harcerskiej LEŚNI im. Andrzeja i Olgi Małkowskich z Czyż wczesnym rankiem wybrał się na wyprawę przyrodniczą.

Wraz z druhem Markiem i swoją wychowawczynią, panią Mariolą wybraliśmy się do Białowieży, gdzie przy Pałacu Marszałkowskim czekali na nas państwo Andrzej i Ewa Keczyńscy. Wraz z nimi udaliśmy się pod bramę wejściową do rezerwatu ścisłego Puszczy Białowieskiej. Przy niej czekali na nas funkcjonariusze placówki Straży Granicznej w Białowieży. Po całkowitym skompletowaniu się weszliśmy 16 osobową grupą na teren rezerwatu. Podzczas ponad 4 godzinnej wędrówki poznaliśmy wiele tajemnic puszczy. Po dojściu do rzeki Narewka, która płynie na skraju scisłego rezerwatu udaliśmy się w drogę powrotną. Pełną wrażeń wyprawę zakończyliśmy ogniskiem dzięki uprzejmości Straży Granicznej w Białowieży. Harcerzy odwiedził sam komendant SG mjr Marek Bielawski. Dla nas to bardzo wielki zaszczyt. W godzinach wieczornych szczęśliwie wrócilismy do domów.
Czuwaj!

hm. Marek Jakimiuk